Producenci
O firmie

My podajemy to co w przyrodzie najcenniejsze

Alopatia czy fitoterapia, leki syntetyczne czy ziołowe ? Jak w każdej sprawie, tak i leczeniu, najlepszy jest złoty środek. Jedna i druga gałąź medycyny ma dobre i złe strony. Choroby zakaźne, ostre stany zapalne, zawały serca, gwałtowne krwotoki wymagają metod znanych medycynie konwencjonalnej i użycia leków syntetycznych: antybiotyków, szczepionek, etc. W tych przypadkach zioła są bezsilne a co najmniej za słabe. Natomiast choroby przewodu pokarmowego, łącznie z wrzodami żołądka i dwunastnicy, wątroby, nadciśnienie, choroby serca, nerwice, choroby przemiany materii leczy się skutecznie ziołami.

Żeby leczyć ziołami trzeba je po prostu mieć i to takie, które spełniają wymogi współczesnej fitoterapii, tzn. odpowiednio zebrane, wysuszone i przechowywane. Trudna dostępność szerokiej gamy ziół na rynku zmobilizowały mnie do założenia sklepu z ziołami i preparatami naturalnymi i ziołowymi.

Wyspecjalizowane Nasze placówki oferują preparaty roślinne odpowiedniej jakości i służą fachową znajomością tematyki i radą.                              

U Nas kupisz zioła, preparaty ziołowe i naturalne - przebadane, posiadające pozwolenie i certyfikaty ekologiczne, unijne, zarejestrowane lub posiadające zezwolenia GIS , MZ lub opatentowane na terenie RP .

 Co natchnęło mnie do prowadzenia tej działalności? 

Hmmm... bezrobocie, rodzice, wykształcenie-biologia, małżonek, pomoc innym...

W 1991 moje stanowisko pracy zostało zlikwidowane. Zostałam bezrobotna.

Wiele lat wcześniej moi rodzice parzyli zioła a to na wątrobę, a to na wzmocnienie i uodpornienie organizmu, na przeziębienie, na kości i inne.

Ba, jakie „cyrki” robił mój tata np. w Naszej „FRANI'' „prał” swoje nogi. Tak, tak to był hydromasaż nóg. Mój tata był żywym przykładem skazanym na amputację nóg z powodu miażdżycy przez profesora białostockiej kliniki. A zmarł na inne schorzenie posiadając własne nogi w 20 lat po skierowaniu na amputację nóg, „niestety" zioła pił do końca swego życia.

Posiadam wykształcenie wyższe biologiczne oraz przeszkolenie w zakresie towaroznawstwa zielarskiego jak i ich zastosowania. Moi współpracownicy też posiadają odpowiednie przeszkolenie oraz wieloletnie doświadczenie. Ciągle wszyscy się doszkalamy na zjazdach, sympozjach itp..

Będąc bezrobotna, musiałam szukać pracy. Po wielu namysłach wybór padł na "ziółka". Tak wspólnie z mężem mającym taką małą żyłkę handlowca rozpoczęliśmy przygotowania.

W grudniu 1991 roku zaczęło się ... i tak trwa do dziś pomoc ludziom potrzebującym zarówno zdrowym w profilaktyce jak cierpiącym na różne schorzenia.

 

Gdzie można nas znaleźć?

Od ponad 24 lat adres Nasz jest niezmienny BIAŁYSTOK ul. H. ORDONÓWNY 1

(dawniej W. Wasilewskiej) tel/fax 85 6512206      

tak tak to już 24 lat jesteśmy z Wami 

Następnego roku założyliśmy drugi punkt zielarski w Siemiatyczach przy ul. Nadrzecznej 1 a w roku 2014 przeniesiony na ul. 11 Listopada 18 tel. 85 6560805      

Pieniądz to mały ale przyjemność olbrzymia.

Z uwagi na ogólną dostępność ziół, preparatów ziołowych i naturalnych nieznajomość ich zastosowania, nierzetelna informacja, podrabianie produktów, jakość oferowanych preparatów ect etc. na rynku oraz wieloletnie doświadczenie spowodowało, że musieliśmy się wyspecjalizować i ukierunkować w oferowaniu już sprawdzonych, wyselekcjonowanych preparatów ziołowych i naturalnych, ziół, mieszanek ziołowych firm i zielarzy renomowanych.

Jesteśmy głównymi dystrybutorami preparatów ziołowych i ziół tak znanych firm jak Herbapol LUBLIN, Herbapol KRAKÓW, Herbapol WROCŁAW, Herbapol POZNAŃ, Europlant PhytoPharm KLĘKA – (producent standaryzowanych ekstraktów roślinnych - płynne (Extracta fluida),- gęste (Extracta spissa), - suche (Extracta sicca)), Zakład Zielarski KAWON - Nowak sp.j. Gostyń oraz lokalnego producenta ziół i herbatek ziołowych "Dary Natury" z KORYCIN.

Współpracujemy też z wieloma Hurtowniami Farmaceutycznymi, dystrybutorami np. GINSENG POLAND, PRO NATURA (preparaty NOV ), DOKTOR WEINDRICHS (Kur-a-san) producentami np. PIOKAL (wkładki bioenergetyczne), ANDEAN MEDICINE CENTRE LONDYN (Vilcacora, Maca) i inne.

Obecnie jesteśmy dystrybutorami regionalnymi preparatów VitaBiosa, Reishi (grzybek nieśmiertelności), Miodów Manuka, NEERA, Betuleco i wiele innych.

Nie myślcie jednak Państwo, iż ziołolecznictwo albo używając bardziej naukowego pojęcia farmakognozja, nie jest nauką nowoczesną i rozwijającą się. Farmakognozja poznała prawie 2500 roślin leczniczych, z czego w naszym kraju rośnie około 400 a w praktyce wykorzystuje się około 200 gatunków. Wprawdzie wielu zwolenników naturalnych leków korzysta z historii i przekazów ludowych lecz dzisiejsza wiedza pozwala odróżnić legendy od prawdy o niektórych ziołach.

Okazuje się, że najbardziej bezcennymi dla naszego zdrowia są często najbardziej popularne, powszechnie nas otaczające rośliny. Myślę tu przede wszystkim o pospolitej pokrzywie, stosowanej w połączeniu z innymi ziołami na bardzo wiele schorzeń, takich jak anemia, wycieńczenie organizmu, cukrzyca. Inne cudowne zioła to pietruszka, czarna jagoda, dzika róża, czosnek i wiele inne.

Zaletą leków roślinnych są przede wszystkim:

  •  "przyjazność" bądź "kompatybilność" z naszym organizmem, zawierają one bowiem  związki      organiczne, do których nasz organizm jest przyzwyczajony od wielu tysięcy lat,
  •  zespołowe ( synergistyczne ) działanie, poprzez wieloraką zawartość substancji czynnych  nawzajem potęgujących swoją aktywność,
  •  zawierają one witaminy, związki mineralne, garbniki, oleje eteryczne i wiele innych  składników  niezbędnych do normalnego funkcjonowania naszego organizmu,
  •  przy stosowaniu ziół nie zachodzi obawa ich przedawkowania,
  •  zioła stosowane zespołowo w tzw. mieszankach potrafią nie tylko leczyć cały szereg  schorzeń,  lecz regenerują cały organizm, zasilając go w niezbędne składniki odżywcze,  regulując florę  bakteryjną jelit, czyszczą krew i gruczoły dokrewne, a przede wszystkim  wątrobę, wzmacniają  nasz system nerwowy i trawienny, Są zioła mające antybiotyczne  właściwości, nie powodując  typowych dla antybiotyków działań ubocznych a substancje  biostyminowe aktywizują cały ustrój.

Podstawową filozofię ziołolecznictwa w Naszym sklepie, oparliśmy na nauce wybitnego mistrza ziołolecznictwa, łączącego paranormalne zdolności, wiedzę i wieloletnie doświadczenie, franciszkanina ojca Andrzeja Klimuszko oraz o. Bonifratów, prof. Ożarowskiego, o. Szeligi.

Również za nimi przyjęliśmy zasady stosowania ziół. U nas kupione zioła gwarantują Państwu, iż były fachowo zbierane, suszone i przechowywane a Nasza fachowość-wiedza i doświadczenie zapewnia, iż każdy otrzyma odpowiednią mieszankę ziołową do choroby czy problemu.

Trudna dostępność szerokiej gamy ziół i traktowanie ich po macoszemu przez większość aptekarzy. Nasze doświadczenie zaczynające się w 1991 roku, szeroka i głęboka wiedza z zakresu fitoterapii i farmakognozji, pozwalają nam zaprosić wszystkich - którym nie jest obojętne zdrowie, dobre samopoczucie i kondycja - do "powrotu do ziół"

Dostępność w sprzedaży ziół i preparatów u nas jest od tzw. ręki, czyli przychodzisz dostajesz informację i kupujesz odpowiadający Ci preparat i nie musisz czekać na zamówiony wcześniej produkt np. przez internet.

Służymy poradą.

Ponadto u nas dostaniesz wskazówki, radę i jest bezpośredni kontakt z przyjaznym Ci personelem. Dlatego do nas chętnie trafiają ludzie, którzy potrzebują takiego kontaktu. Niestety wielu z nas zamyka się w swoich domach i dba wyłącznie o swoje interesy a świat widzą tylko przez telewizor, internet itp.. A tradycyjne zachowanie oparte na zwykłej ludzkiej życzliwości, serdeczności stają się bardzo rzadkie.

Zależy nam by proponowane przez nas preparaty naturalne docierały do potrzebujących nie przez jakieś karty stałego klienta ( pacjenta) lub programy konsumenckie a za pomocą spontanicznych ludzkich odruchów.

Rozwijamy się.

Idąc z duchem czasów już od dłuższego czasu sprzedajemy zioła i preparaty ziołowe wysyłkowo i przez internet.

I właśnie otwieramy swoją stronę sklepu internetowego: www.e-fito.pl

______________

Sklep internetowy e-fito , ul. Ordonówny 1 lok 6, 15-750 Białystok
NIP: 
966-187-61-94, adres email: sklep@e-fito.pl telefon: (+48) 509 242 331

Nr konta:

PKO Bank Polski.

60 1020 1332 0000 1602 1214 0796

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl